Sultanbeyli’den Finalist Filmlere Gösterim Telifi

sultanbeylikfy

Sultanbeyli Belediyesi tarafından 4-5 Haziran tarihlerinde düzenlenecek Sultanbeyli Uluslararası Kısa Film Yarışması, yarışma kapsamında finale kalan ancak dereceye giremeyen altı filme gösterim telifi ödeyerek kısa filmcilere destek olacak.

Sultanbeyli Belediyesi, bu yıl ilk kez gerçekleştireceği Sultanbeyli Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda anlamlı bir uygulamaya imza atacak. Kısa film alanında nitelikli yapımların artması ve yeni yeteneklerin cesaretlendirilmesi amacıyla düzenlenen yarışma kapsamında, finale kalan ancak dereceye giremeyen kısa filmlere 2 Bin’er TL “gösterim telifi” verecek. 

ÖDÜLLER İÇİN YARIŞACAKLAR

Kurmaca, animasyon ve deneysel türündeki kısa filmlerin yer alacağıyarışmada en iyi film 15.000 TL’lik ödüle uzanırken, ikinci olan film 10.000 TL, üçüncü olan film ise 7.000 TL’lik para ödülünün sahibi olacak. Yarışmada yer alan tüm kısa filmler aynı zamanda bu yıl Yunus Emre anısına verilecek olan 10.000 TL’lik Özel Ödül için de aday olacak. On filmin yarışacağı uluslararası kategoride ise birinci olan film 1.000 Euro’luk para ödülünün sahibi olacak.

Yarışmaya Başvuru İçin Son Tarih: 30 Nisan 2021 

Sinemaseverlere film gösterimleri, yönetmenlerle söyleşiler, etkinlikler ve eğitimlerle dolu iki gün yaşatacak Sultanbeyli Uluslararası Kısa Film Yarışması’nın başvuruları www.sultanbeylikisafilm.com adresinden yapılabilir.

www.sultanbeylikisafilm.com

www.instagram.com/sultanbeylikisafilm

www.facebook.com/sultanbeylikisafilm

https://twitter.com/sultanbeylikflm