2. Sultanbeyli Uluslarararası Kısa Film Yarışması Onur ve Destek Ödülleri Verecek

kisa-film

Bu yıl 15-18 Aralık tarihleri arasında 2’nci kez seyircisiyle buluşacak olan Sultanbeyli Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda kazanan filmlere verilecek ödüllerin yanı sıra sinemamıza katkı sunanlara da Onur Ödülleri ve Kısa Filme Destek Ödülleri takdim edilecek.

TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla, Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenecek 2. Sultanbeyli Uluslararası Kısa Film Yarışması, 15-18 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek. Kısa film türüne destek vermek ve sinema profesyonelleriyle seyirciyi buluşturmak amacıyla 2’ncisi gerçekleştirilecek ve 47 ülkeden toplam 619 filmin başvuru yaptığı yarışmada sinemamıza verdikleri emekten dolayı Onur Ödülleri, kişi ve kurum olmak üzere iki kategoride de Kısa Filme Destek Ödülleri verilecek. Ödüller, 18 Aralık tarihinde Atlas 1948 Sineması’nda yapılacak kapanış töreninde sahiplerini bulacak.

Sinemamızın Başarılı İsimlerine Onur Ödülleri Verilecek 

2. Sultanbeyli Uluslararası Kısa Film Festivali’nde bu yıl; tiyatronun yanı sıraNizama Adanmış Ruhlar”, “Böyle Bitmesin”, “Şahsiyet” gibi yapımlarda rol alan oyuncu, yönetmen ve dramaturg Ayşen İnci; “Hababam Sınıfı”, “Bizimkiler” gibi sinemamızın unutulmaz yapımlarında yer alan oyuncu Tuncay Akça ve “Yumurta”, “Kader”, “Uzak” gibi çok sayıda önemli yapımda imzası bulunan teknik yönetmen ve ses operatörü İsmail Karadaş’a Onur Ödülleri takdim edilecek.

Kısa Filme Destek Ödülleri Takdim Edilecek

Bu yıl kişi ve kurum olarak iki kategoride Kısa Filme Destek Ödülleri verilirken; ödüller “Tozkoparan İskender”, “Kıssalı Harikalar Kumpanyası” yapımlarında yer alan oyuncu ve senarist Mehmet Emin Kadıhan, Hassan Bin Sabit Sinema Akademisi Koordinatörü Cemil Nazlı ve “Bir Düş Gördüm”, “Çamaşır Suyu”, “Filistin Hakkında Konuşmalıyız” gibi yapımlarda rol alan oyuncu Nurdan Albamya’ya takdim edilecek. Ayrıca kurum bazlı olarak sinemanın gelişimine sundukları destekten dolayı TRT 12 Punto ve sadibey.com’a da Kısa Filme Destek Ödülleri verilecek.

Sultanbeyli Uluslararası Kısa Film Yarışması ile ilgili detaylı bilgi için www.sultanbeylikisafilm.com adresi ziyaret edilebilir.