Hacked By Hoài Trường

2. Sultanbeyli Kısa Film Yarışması’na Başvurular Devam Ediyor

s-banner

Sultanbeyli Uluslararası Kısa Film Yarışması, 15-18 Aralık tarihleri arasında 2’nci kez sinemaseverlerle buluşacak. Bu yıl yeni ödüllerin de dahil edildiği yarışmaya başvuru yapmak için sayılı günler kaldı.

Son Başvuru Tarihi: 11 KASIM 2022

TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla, Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenecek 2. Sultanbeyli Uluslararası Kısa Film Yarışması, bu yıl 15-18 Aralık tarihleri arasında seyirciyle bir araya gelecek. Son katılım tarihi 11 Kasım Cuma günü olan yarışmaya, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda başvuru gelmeye devam ediyor.

Sultanbeyli Uluslararası Kısa Film Yarışması’na tür ayrımı yapılmaksızın; kurmaca, belgesel, deneysel ve canlandırma türlerinden herhangi birinde; 1 Ocak 2020 tarihinden sonra çekilmiş; süresi 20 dakikayı geçmeyen filmler başvuruda bulunabiliyor.

Yarışmada birinci olan filme 20 bin TL, ikinci filme 15 bin TL, üçüncü filme ise 10 bin TL olmak üzere toplam 45 bin TL para ödülü verilecek. Ayrıca geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da finale kalan ancak dereceye giremeyen 6 filme 3’er bin TL gösterim telifi ödenecek.

Pek Çok Dalda İlk Kez Ödül Verilecek

Sultanbeyli Uluslararası Kısa Film Yarışması, gösterimler ve film ekipleriyle yapılacak söyleşilerin yanı sıra yeni ödülleriyle de sinemaseverlerle buluşacak. Jüri değerlendirmesinin ardından bu yıl ilk kez En İyi Müzik, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Kurgu ödülleri sahiplerini bulurken; kazananlara 5’er bin TL para ödülü verilecek. Ayrıca Türk sinemasının gelişimine katkıları olan ve seyircinin beğenisini toplayan isimlere de yarışma kapsamında ilk kez Onur Ödülü takdim edilecek.

Ölümünün 10. Yılı Dolayısıyla Metin Erksan Anısına Ödül!

Sultanbeyli Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda, sinemamıza büyük emek veren Metin Erksan onuruna seçilecek 5 kısa film sinemaseverlerle bir araya gelecek. Jürinin belirlediği bir finalist filme de bu yıl “Metin Erksan Jüri Özel Ödülü” takdim edilecek. Kazanan isim 7 bin TL’lik para ödülünün de sahibi olacak.

Sultanbeyli Uluslararası Kısa Film Yarışması; kısa film türünün gelişmesine destek olmayı, Türkiye’de kısa film ve sinema endüstrisinin gelişmesine katkıda bulunmayı ve kısa film türündeki yapımları seyircisiyle buluşturmayı amaçlıyor.

Sultanbeyli Uluslararası Kısa Film Yarışması ile ilgili detaylı bilgi ve yarışma başvuruları için www.sultanbeylikisafilm.com adresi ziyaret edilebilir.